сайт футбольного клубу ГОЩА-АМАКО


26 липня в с.Симонів відбувся традиційний турнір присвячений пам'яті колишнього гравця симонівської "Олімпії" Леоніда Колінчука.
Склад учасників турніру кожного року змінюється, однак дві команди є постійними учасники згаданого дійства: господарі - футболісти з с. Симонів - та представники райцентру. Такий підхід до формування учасників турніру можна пояснити дуже легко: в недалекому минулому саме спортсмени з Гощі та Симонова визначали "обличчя" районного футболу і протистояння цих команд носило, як нині модно висловлюватися, назву "дербі". Принагідно слід відмітити, що за винятком курузванців в турнірі приймали участь всі лідери поточного чемпіонату району: команди з с. Садове та с. Синів.
Відкрив турнір Симонівський сільський голова Р.П. Жовнір. Зі словами подяки до учасників турніру звернувся брат покійного футболіста, який, до речі, судив поєдинки турніру та приймав участь у матчах, як гравець команди ветеранів симонівського футболу. Отож за жеребом першими "в бій" вступили господарі - команда "Інсеко" та гості з с. Синів. Боротьба точилася на кожному клаптику футбольного поля, однак така ситуація трималася приблизно до 10 хвилини поєдинку, коли нападник синівців після неузгодженості в діях захисників і воротаря суперника проштовхнув шкіряну кулю у ворота "Інсеко". 1-0 і господарі йдуть вперед. Всі їхні потуги закінчуються на підступі до штрафного майданчика. Свисток на перерву перервав чергову атаку симонівців. Початок другої половини гри нічим особливим не відрізнявся. Однак, через декілька хвилин трапилося чудо - гол забивають знову спортсмени з Синьова. Нападник гостей змістив ліворуч і щосили увігнав "круглого" під перекладину. Надалі стало зрозуміло, що перемогу синівці навряд чи зі свої рук випустять. Це підтвердив наступний розвиток подій. Черговий прохід нападника недозволеним прийомом зупинив захист господарів. Удар "з точки" - воротар в одному куті, м'яч у іншому, проте тут підступна штанга виштовхнула шкіряну кулю в поле. Але неприємності футболістів з с.Симонова на цьому не закінчилися, адже вони ще двічі були змушені розпочинати з центра поля.
Наступне протистояння "Деденс" (Гоща) та "Сокіл" (Садове) мало принести не менш задоволення глядачам, оскільки вже в новітній історій районного футболу носить непримиренний характер. Жвавіше розпочали садівці, які, провівши швидку контратаку, відкрили рахунок в матчі. Надалі точилася рівна боротьба з якої більше "витиснули" гощанці. Після довгої передачі Сергія Пом'яновського нападник "Деденса" забиває елегантний м'яч, перекинувши "кіпера" супротивника і встановивши рахунок першої половини гри 2-1 на користь команди з райцентру. Перерва, очевидно, пішла на користь садівцям. Оскільки останні "вмикнули" командну швидкість і небезпека раз-по-раз виникала поблизу воріт команди, яку спонсорує німецький інвестор. Свої плоди така тактика дала ближче кінця поєдинку, а до того гощанці після розіграшу кутового зміцнили свою перевагу до 3-1. Саме кінцівка двобою принесла чимало інтриги, адже при створенні "штучного" офсайду" помилився захист "Деденса": воротар вийшовши далеко з воріт, тільки й зміг що спостерігати, як простріл півзахисника суперника перетворився на гол. Підступний постріл "соколят" був підкорегований нерівним газоном після чого м'яч залетів у сітку воріт. Вітм це стало малою втіхою, адже до кінця поєдинку гощанці залишали свої ворота недоторканними. Підсумковий результат зустрічі 3-2 і в фінал Гоща - Синів.
В перерві турніру зустрілися ветерани футболу і футбольне майбутнє с. Симонів. Головне в цій грі був не результат, а можливість посуперничати із "живими легендами" симонівського футболу. "Фінти" молодих спортсменів повеселили глядачів і показали, що дійсно є перспективи у цього покоління футболістів.
Матч за 3 місце почався зі справжної боротьби в центрі поля, але пізніше стало очевидним, що це не день "Сокола". Два поспіль "випадкових" голи, коли після несильних, але точних ударів воротар "соколят", так би мовити, "ловив горобців" зробили свою справу і надалі команди просто догравали матч. Фінальний поєдинок тільки підтвердив той факт, що перемога в турнірі є важливою для обох команд. Хочу принагідно зазначити, що в складі "Деденса" виступало чимало вихованців саме симонівського футболу і тому, у разі перемоги останніх, це вважалося б теж перемогою симонівського футболу. Синівці і гощанці грали зосереджено у захисті і можна назвати лише два по-справжньому гольових моменти. Перший виник тоді, коли нападник "Деденса" ледь не з центру поля потужно пробив поруч із штангою воріт суперника. Гості з Синьова відповіли не менш ефектним, але таким же неефективним моментом: удар, знову ж таки, з далекої відстані застав зненацька воротаря гощанців, однак виявився неточним. В цілому, на протязі поєдинку домінували саме гощанці. Провівши заміни крайніх "хавів", останні почали під завісу поєдинку гостро атакувати, але чи то дощ, чи недостатня майстерність гравців не дозволили відкрити рахунок і він до кінця поєдинку залишився незмінним - дві "баранки".
За регламентом змагань переможець турніру визначився у серії пенальті і це було дійсно неперевершене шоу. Перші постріли досягли своє мети. Однак, наступний удар парирував воротар синівців. Після забитого пенальті у виконані синівців, гощанці зрівняли рахунок. Синів знову вийшов уперед, однак наступний удар виявився хибним - м'яч зачепив поперечину і вилетів за межі поля. У разі реалізації наступного одинадцятиметрового штрафного удару синівці перемогли б на турнірі, але й цього разу м'яч вдаврився об поперечину воріт. Після забитого гощанцями пенальті, синівці вкотре отримали шанс на перемогу і тут стався головний курйоз турніру - після пробиття пенальті воротар "Деденса" парирував м'яч, але замість того, щоб вибити його, "кіпер", намагаючись зафіксувати його, випустив "круглого" прямісінько у ворота. Перемога команди із с. Синів і розпач гощанців.

Олександр Панчук з с. Симонів.


футбольний клуб „ГОЩА-АМАКО” © 2009
відповідальний за сторінку - Василь ШТУНДЕР

При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на «www.fchoscha.inf.ua» ОБОВ'ЯЗКОВЕ! Для друкованих видань посилання на «www.fchoscha.inf.ua» ОБОВ'ЯЗКОВЕ!