сайт футбольного клубу ГОЩА-АМАКО
ЧЕМПІОНАТ ОБЛАСТІ З ФУТЗАЛУ. 2010 РІК. ФІНАЛЬНИЙ ЕТАП
ЗВІТ
КОМУ ВВЕРХ, А КОМУ - ВНИЗ, або ХРОНОЛОГІЯ ФУТЗАЛЬНОЇ ПЕРШОСТІ РІВНЕНЩИНИ із СВЯТОМИКОЛАЇВСЬКИМ АКЦЕНТОМ…

19 грудня , якраз на свято Миколая, яке дуже полюбляють не лише діти, але й більшість дорослих(ну хто, скажіть мені, відмовлятиметься від подарунків?), на паркеті ДЮСШ №4 обласного центру зібралося 6 найкращих фут зальних дружин Рівненщини, аби виявити найкращий колектив у цьому різновиді футболу.Це переможці відбіркових змагань - команди Костопільського, Радивилівського районів, міст Рівного та Кузнецовська, а також краща команда з - поміж тих, хто посів другі місця - гощанці і минулорічний чемпіон - млинівчани. Найдовший шлях до фіналу пройшли костопільчани.У відбірковому турі в себе вдома їм довелося перемагати в доволі впертій боротьбі дубровичан - 3 : 0, березнів чан - 1 : 0 і головних суперників з Володимирця - 3 : 1, які в підсумку посіли друге місце й до фіналу не пройшли, бо таке право вибороли гощанці, що змагалися з рівнянами і Демидівкою.Фаворити між собою розписали далеко не мирну нічию - 3 : 3(хоча рівняни вели - 3 : 0), а нещасних демидівчан розбили в пух і прах - Рівне - 11 : 0, а Гоща - 9 : 0 і забезпечили собі заключний тур змагань.Без особливих ускладнень здобула путівку у свято миколаївську "пульку" кузнецовці завдяки перемогам над Сарнами - 5 : 2 та Рокитном - 3 : 1.І всього одну зустріч довелося провести радивилівцям, зате вони вибили з подальшої гри одного з фут зальних грандів - Рівненський район - 7 : 5.Млинів же отримав перепустку за минулорічні заслуги, коли дещо несподівано для всіх став чемпіоном.

Отож свят миколаївського ранку спочатку був так званий "сліпий" жереб, при якому вищезгаданий святий дещо посміявся над господарями майданчика та гощанцями, яких знову звів в одну групу, та ще й додав туди минулорічних срібних призерів з Костополя. Утворилась така собі "група смерті", потенційно набагато сильніша за іншу, де опинилися "Кузня", Радивилів і Млинів.

Кузнецовськ - Радивилів 4:5. Відкривати турнір випало кузнецовцям і радивилянам, які для початку видали досить веселий , чимось схожий на "гойдалки" футбол, де ініціатива почергово переходила від одних до інших.За дві з половиною хвилини до закінчення матчу при рахунку - 4 : 3 на користь суперника атомники замінили основного кіпера Віталія Бедика на воротаря - "ганялу" Сашка Федіну, та врятуватися від поразки не змогли, бо граючий страж фут зальної брами встиг і пропустити в свої, і забити в чужі ворота.За кузнецовців, крім Федіни забивали ще ветеран Володимир Штинь(двічі) і Василь Мендзяк.

Гоща - Костопіль 4:1. Тут очікувалася неабияка боротьба, але підопічні тренера Анатолія Шибковського чи не наймолодші і найперспективніші в області без свого лідера Романа Дацюка, який тепер грає в Польщі, того дня були явно не в змагальному тонусі і, хоча бігали багато, суто командної гри так і не показали.

Радивилів - Млинів 3:2. Зате в наступному матчі досить несподівано визначився перший фіналіст, бо радивиляни з великим потугами, та таки подолали минулорічного фут зального тріумфатора з Млинова, який без свого вожака Анатолія Шелеста(нині виступає за друголігову фут зальну команду з Ковеля) втратив чи не половину своєї вартості.

Рівне - Костопіль 5:0. Ще більший конфуз чекав на костопільчан в поєдинку з багаторазовими фут зальними чемпіонами - рівнянами, які багатоходовими хрестоматійними комбінаціями не раз ставили опонентів в безвихідне становище.А молоді костопільські гравці(ну хто, як не вони, повинні ще вірити в миколаївські чудеса?) не спромоглись навіть показати характер, без якого вищезгадані чудеса практично нездійсненні…

Кузнецовськ - Млинів 6:1. Слідом за Костополем на останньому місці у своїй групі опинилися й млинівчани, такі собі каліфи на рік. Вони хоча й першими засмутили Бедика, надалі отримали під саму зав'язку від Ярослава Нестерчука та Василя Мендзяка(по два голи), Володимира Нестерчука і Олександра Павлика.

Рівне - Гоща 4:3. Цей двобій глядачі справедливо визнавали достроковим фіналом, оскільки в обох командах зібрані дійсно найкращі гравці області, до того ж усі вони - з великою, саме фут зальною практикою, бо брали участь у відкритій першості Рівного(11 ігрових днів) та ще й у Кубку мера. Суперники з перших хвилин здивували скорострільністю - за три хвилини рівняни вже вели - 3 : 1, та надалі заспокоїлись(особливо господарі майданчика) і перевели гру у неквапливе русло.Як не намагалися хлопці Володимира Новака хоча б зрівняти рахунок(особливо старався Дмитрук) - нічого з того не вийшло.

Матч за 5 - 6 місця. Костопіль - Млинів 5:1. За іронією долі зустріч за останнє місце виявилась ні чим іншим, як повторенням минулорічного фіналу. Тут уже костопільчани показали свій справжній рівень і взяли реванш за поразку по пенальті в минулорічному фіналі, причому реванш безапеляційний…А Млинів випив чашу сорому до дна - 2009 рік - перші, 2010 рік - останні…

Гра за 3 - 4 місця. Гоща - Кузнецовськ 5:2. Тут теж не обійшлося без паралелей з минулорічним "втішним" фіналом, бо саме ці команди в ньому й зустрічалися. Пройшов рік, та він нічого не змінив щодо вартості команд.Знову на п'єдестал потрапила Гоща, хоча суперник чинив гідний опір (було - 2 : 2) десь до середини другого тайму. Далі "Кузня", що грала дещо в експериментальному складі та без своїх лідерів, "підсіла" фізично і дозволила гощанському бомбардиру Олегу Буркальцю встановити остаточний баланс на свою користь.

Фінал. Рівне - Радивилів 4:3. Автору цих рядків заключний поєдинок видавався грою з одностороннім рухом - аж надто впевнено виглядали до цього хлопці Сергія Дьомушкіна та й сам харизматичний вожак рівнян. Місцеві вже в своїй першій атаці вразили радивилівські ворота й зберігали потрібний рахунок протягом першого тайму, хоча їхні суперники атакували не менш гостро. Надалі "темні конячки" зовсім осміліли і були в тридцяти секундах від сенсації. Та за нічийного рахунку - 2 : 2 переможний м'яч на вагу чемпіонства забив (як і личить лідеру) зрозуміло ж, Дьомушкін.Можна зрозуміти й відчай радивилівців, які заледве не повторили подвиг Млинова - 2009. Таким чином фут зальний табель "Про ранги - 2010" набрав такого вигляду:

1.Рівне.

2.Радивилів - головна сенсація і відкриття турніру.

3.Гоща.

4.Кузнецовськ. Для обох колективів то вже повторення пройденого - пора крокувати далі.

5.Костопіль.

6.Млинів. Обидвоє - претенденти на звання "Розчарування року".

Юрій Ковалець, Кузнецовськ
СТАБІЛЬНІСТЬ - ОЗНАКА КЛАСУ

Те, що не вдалося ФК "Гоща-АМАКО" зробити у "великому футболі" сезону 2010, збірна Гощанського району, яка було сформовано на базі клубу, спромоглася досягнути у обласному чемпіонаті з футзалу.

У змаганнях цьогоріч взяло участь 14 команд, п'ять з яких, пройшовши через відбірне сито із чотирьох груп, зустрілися у фіналі в Рівному минулої неділі. Крім того до "чудової" п'ятірки приєднався чемпіон області 2009 - збірна Млинівського району.

Гощанці, як і попереднього року, змушені були застрибувати на підніжку останнього вагона, який мчав до фіналу, ставши кращою серед других команд. Адже у відбірковій групі їм дістався чи не найсерйозніший суперник у вигляді команди м. Рівне, з якими гощанська команда звела матч до нічиєї 3:3, поступаючись на протязі першого тайму із рахунком 0:3. Завдяки різниці м'ячів, першими фінішували рівненчани (вони забили на два голи більше збірній Демидівського району у грі, котра завершилася із рахунком 11:0, гощанці виявилися у цьому випадку скромнішими - рахунок 9:0).

"Сліпий жереб" на фінальному етапі, де команди було поділено на дві зони, одразу ж звів у "групу смерті" традиційно сильну команду м. Рівне, срібного призера 2009 - Костопільського району та третю команду за минулорічним рейтингом - збірну Гощанського району. Тут знову слід провести паралелі із попереднім роком - тоді костопільчани в останній груповій грі переграли гощанців і потрапили до фіналу. Настав час "помсти" для збірної Гощанської команди, яка упевнено переграла опонентів із рахунком 4:1. Рівненчани у матчі із Костополем виглядали ще більш переконливіше, розгромивши суперників із результатом 5:0. Відтак, у заключній грі між Гощею та Рівним представників обласного центру цілком влаштовувала нічия, яка давала путівку до фіналу. Гощанці у звітній грі першими повели у рахунку, але майже відразу наразилися на відповідь рівненчан, які за наступні 75 секунд перевернули все з ніг на голову - 1:3 на користь збірної м. Рівне. Перший тайм матчу закінчився із рахунком 2:4, в другому гощанці скоротили відрив до одного м'яча, але більшого досягнути їм так і не вдалося.

В підсумку, бронзові нагороди другий рік поспіль опинилися в руках гощанців, котрі, як і в попередньому сезоні, у матчі за третє місце виявилися сильнішими за кузнецовську команду. Збірна Гощанського району знову першою відкрила рахунок у поєдинку (Юрій Гордійчук), але кузнецовців незабаром його зрівняли, до перерви Олег Буркалець вдруге виводить партнерів уперед, але відразу ж після відновлення поєдинку Кузнецовськ знову встановлює паритет у рахунку. Нарешті, в другій частині другого тайму гощанці довели свою перевагу у рахунку до трьох м'ячів і зняли всі питання стосовно переможця.

Склад збірної Гощанського району із футзалу: Олексій Дем'янець, Олександр Дмитрук, Олег Буркалець (к), Ігор Вакульчик, Віталій Момотюк, Василь Штундер, Юрій Гриценко, Віталій Богданов (усі - ФК "Гоща-АМАКО"), Юрій Гордійчук ("Славія"). Тренери: Володимир Новак, Сергій Приходько.

Результати матчів у групах: Радивилівський р-н - м. Кузнецовськ - 5:4, Гощанський р-н - Костопільський р-н - 4:1, Радивилівський р-н - Млинівський р-н - 3:2, м. Рівне - Костопільський р-н - 5:0, м. Кузнецовськ - Млинівський р-н - 6:1, м. Рівне - Гощанський р-н - 4:3, за 5-е місце - Костопільський р-н - Млинівський р-н - 5:1, за 3-е місце - Гощанський р-н - м. Кузнецовськ - 5:2, фінал - м. Рівне - Радивилівський р-н - 4:3.

Петро МИМО


футбольний клуб „ГОЩА-АМАКО“ © 2009
розробка і наповнення - Василь ШТУНДЕР,
e-mail - mozhem@ukr.net,skype - azir014, ICQ - 497-798-557

При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на «www.fchoscha.inf.ua» ОБОВ'ЯЗКОВЕ! Для друкованих видань посилання на «www.fchoscha.inf.ua» ОБОВ'ЯЗКОВЕ!

Мгновенная карта