сайт футбольного клубу ГОЩА-АМАКО
ЧЕМПІОНАТ ОБЛАСТІ З ФУТЗАЛУ. 2013 РІК. ФІНАЛЬНИЙ ЕТАП
ЗВІТ

Після завершення "великого футбольного сезону" в області спортивне життя на Рівненщині все ж не затихає повністю. В кінці року в обласному центрі розпочинаються змагання з футзалу - відкритий чемпіонат та першість міста. Крім того, проводиться "бліц-чемпіонат" області серед збірних команд районів та міст Рівненської області.

Саме фінальний етап змагань між збірними відбувся минулої суботи в Рівному - за титул найсильнішої футзальної дружини області змагалися збірні Гощанського, Рівненського, Рокитнівського, Костопільского районів, а також міст Рівне та Кузнецовськ. Зауважу, що п'ять з шести колективів (за винятком рівненчан) потрапили до фіналу через кваліфікаційні ігри, які відбулися за тиждень до фіналу. Рівне отримало право участі у фіналі як переможець минулорічних змагань.

На цій вирішальній стадії турніру збірні були розподілені на дві групи, після матчів у яких визначалися фіналісти, команди, котрі поборються за "бронзу" і два невдахи, котрі поділять п'яте-шосте місця. Збірна Гощанського району, складена з гравців ФК "Гоща-АМАКО", потрапила у групу з костопільчанами та рокитнівчанами. Саме матчем між останніми розпочалися фінальні ігри.

У зустрічі зібраних Костопільского та Рокитнівського районів переможця виявити не вдалося - двічі рокитнівські футболісти виходили вперед, і двічі костопільчани рахунок зрівнювали. Отож, бойова нічия 2:2. Другий матч - між Гощею та Костополем - був не менш напруженим для обох його учасників. Почергово суперники втрачали нагоди вразити чужі ворота, "в поті чола" трудився кіпер гощанців Микола Фокін, який інколи просто творив чудеса у "рамці". А долю поєдинку вирішив єдиний гол, котрий у другій половині зустрічі провів Олег Буркалець у разючій контратаці.

У грі проти Рокитнівського району збірній Гощанщини вистачало нічиєї. Проте вже у дебюті поєдинку гощанці пропустили і змушені були йти вперед, аби відігратися. В першому таймі збутися цьому не судилося, хоча моментів не бракувало. Другу п'ятнадцятихвилинку Гоща також почала з атак, проте не тільки не забила, але й пропустила вдруге. Втім, 0:2 для міні-футболу - це ще не смертельно. І це переконливо довели гравці збірної Гощанського району. Спочатку Олександр Любар скоротив відставання у рахунку до мінімуму, а ще за кілька хвилин Володимир Ткачук після скидки Олега Буркальця робть рахунок "таким, як треба". Після цього знову прийшла черга "інфарктних" останніх хвилин матчу, коли четверо гощанців з останніх сил відбивалися від п'ятьох рокитнівчан, проте зуміли вистояти та зберегти такі потрібні 2:2.

У фіналі чемпіонату збірній Гощанського району прийшла черга боротися із збірною Рівненського району, сформованої з гравців "ОДЕКа" (Оржів) - чемпіона області і аматорського чемпіона України та "Славії" (Рівне) - віце-чемпіона України серед ветеранів. Перша половина матчу завершилася "в суху", а в другій частині поєдинку рівненчанам рахунок вдалося відкрити. Проте за чотири хвилини до завершення поєдинку Олег Буркалець зробив його 1:1. Щоправда, сил далі боротися у гощанців ставало все менше і менше, адже на цей час вони грали, практично, без замін. Два поспіль гола у виконанні гравців Рівненського району зафіксували на табло остаточний рахунок матчу - 3:1 не на користь Гощі.

Таким чином, збірна Гощанського району здобула срібні нагороди чемпіонату області з футзалу 2013 року, повторивши своє досягнення дворічної давнини. Нагадаю, що ще чотири рази - в 2006, 2009, 2010 і 2012 роках - гощанці ставали бронзовими призерами змагань. І у всіх цих поєдинках основу збірної району складали гравці ФК "Гоща-АМАКО".

Василь ШТУНДЕР, спеціально для газети "Рідний Край"

Збірна Гощанського району.
Стоять: Микола Фокін, Олег Буркалець, Олександр Любар. Тренер - Володимир Новак.
Сидять: Дмитро Луцюк, Володимир Ткачук, Максим та Василь Штундер.
Відсутній: Андрій Ревуцький.