ТРЕНЕРИ
Володимир НОВАК
ДЬОМУШКІН Сергій
ЗВІТ

На останню домашню гру першого кола чемпіонату в Гощу прибув чинний чемпіон області - рівненська "Славія". І хоча в поточному сезоні захистити минулорічний титул рівненчанам буде вкрай непросто, зокрема, через впевнений поступ "ОДЕКа", проте честолюбство гостей, без сумніву, залишається тим спонукальним фактором, котрий примушує їх боротися за перемогу в кожній грі. Не стала винятком і зустріч "Славії" з ФК "Гоща-АМАКО". Проте у цьому випадку найшла коса на камінь - адже від результату звітного поєдинку багато в чому залежали перспективи продовження боротьби гощанцями за найвищі місця в другій частині чемпіонату.

Звітна зустріч розпочалася без особливої попередньої розвідки. І господарі, і гості не соромилися йти вперед, щоправда, у дебютні хвилини гри справді гострих моментів поблизу воріт обох команд бракувало. Все таки, обидва суперники надзвичайно обережно віднеслися до гри позаду. Козирем "Славії" став розіграш м'яча захисниками, який дозволяв доставляти шкіряну кулю поближче до воріт Павла Печинського. Втім, далі справи у гостей йшли вже не так успішно. Нападники гостей відразу потрапляли під щільну опіку оборонців господарів і для розгортання подальших атакуючих дій "червоним" не вистачало "життєвого простору". В свою чергу, гощанці відповідали різкими контратаками, на вістрі яких опинялися почергово то Олег Буркалець, то Юрій Гриценко, котрі безупинно "баржували" на передньому краї, тримаючи в напрузі захисгиків суперника. Саме у капітана ФК "Гоща-АМАКО" з'явився перший реальний шанс відкрити рахунок у грі. Олег Буркалець зумів втекти від захисту гостей і опинитися віч-на-віч з голкіпером. Проте у цьому випадку сьомий номер гощанців вирішив не відразу бити по воротам, а обвести суперника. І хоча це йому вдалося, свого стража воріт встигли підстрахувати оборонці, котрі відбили м'яч.

Наступний гольовий момент виник вже біля протилежного штрафного майданчика. Прикра "обрізка" позаду привела до того, що кращий бомбардир "Славії" Віктор Каращенко виходив сам-на-сам із Печинським, але пробив поруч із боковою стійкою. Фактично, цей епізод залишився єдиною реальною нагодою рівненчан у першому таймі забити.

А от чергова контратака господарів, на вістрі якої опинився Віталій Богданов, закінчилася неоднозначним моментом. Тобто, те, що лівого хавбека гощанців збили, коли він виходив на побачення із кіпером "Славії", сумнівів не викликало, але замість очікуваної червоної картки винуватець побачив перед собою тільки "гірчичник". Втім, вже в наступному контрвипаді господарі змогли досягнути бажаного. Відбивши затяжну атаку "червоних", оборона ФК "Гоща-АМАКО" швидко доставила м'яч уперед, де шкіряну кулю підхопив Юрій Гриценко. Форварда гощанців намагалися збити ще в центрі поля, але він встояв на ногах, пройшов правим флангом і відпасував в центр на Олега Буркальця, який рухався паралельним курсом. Цього разу капітан господарів не став йти в обводку, а відразу пробив - 1:0 на користь ФК "Гоща-АМАКО".

Після цього гравці "Славії" ще кілька хвилин приходили до тями, що дозволило їх суперникам не тільки втримати рахунок, але й збільшити його. Колективний відбір м'яча в середині поля привів до того, що Анатолій Коломієць, який у цій зустрічі грав на місці лівого захисника, зумів з центральної зони вивести тет-а-тет з кіпером рівненчан Володимира Хомончака. Удар останнього повз воротаря виявився точним - 2:0.

Після того, як господарі отримали таку перевагу в рахунку, першочерговим завданням стало її збереження, мінімум, до кінця першого тайму. Адже в останніх двох матчах гощанська команда неодмінно пропускала м'ячі саме на останніх хвилинах першої половини гри. Так трапилося в домашній грі із "Соколом", у виїзному матчі із "Маяком" і цього вдалося уникнути у звітному поєдинку. Павло Печинський пішов на перерву "сухим".

План гри на другий тайм для господарів виявився простим і складним водночас - відстояти "на нуль" позаду і спробувати спіймати суперника на його прагненні неодмінно забити. До того ж, нервову нотку у перебіг поєдинку вніс тренерський штаб гостей, представники якого почали щоразу більше апелювати чи не до кожного рішення арбітра матчу, яке йшло урозріз із їх трактуванням подій на полі.

Як би там не було, але "Славії" в основний час матчу забити так і не вдалося. Натомість, гощанці змарнували кілька чудових нагод збільшити відрив у рахунку. Зокрема, Віталій Богданов вийшов один на один із воротарем суперника після довгої передачі Володимира Тарасюка з власної половини поля, але пробив прямо у кіпера. Автор першого гола Олег Буркалець із зручної позиції в штрафному майданчику пробив поруч із боковою стійкою. Зате результативним стало підключення до атаки правого бека господарів за десять хвилин до закінчення поєдинку. Олег Котюк відібрав м'яч на своєму фланзі, пройшов з ним по краю і, замість того, щоб віддати передачу в центр, яку від нього очікували, практично, всі на полі, в тому числі і голкіпер суперника, пробив у ближній кут. Відчайдушний стрибок на перехоплення удару воротаря "Славії" виявився марним - 3:0.

На першій із трьох компенсованих до основного часу хвилин суддя вирішив "проявити милосердя" до рівненчан і призначив необов'язкове пенальті, яке дозволило гостям, принаймні, "розмочити" рахунок і уникнути поразки з великим рахунком. Втім, навіть це не надто вплинуло на піднесений настрій гравців ФК "Гоща-АМАКО" та уболівальників, які вже могли святкувати важливу перемогу.