ТРЕНЕРИ
Євген ЛЕВ
НОВАК Володимир
ЗВІТ

У шести попередніх поєдинках із березнівською командою, які провів за два останніх роки ФК "Гоща-АМАКО", гощанці зуміли здобути тільки одну перемогу, та й ту технічну - "Случ" в кінці цьогорічного травня не прибув на гру чвертьфіналу Кубка області. Подібна статистика стосунків сама по собі змушувала гостей налаштовуватися на серйозну боротьбу. Крім того, обидві команди після дванадцятого туру чемпіонату перебували на сусідніх рядках турнірної таблиці, а в таких випадках перемога котроїсь з них, фактично, оцінювалася не трьома, а відразу шістьма очками.

Гості розпочали звітний поєдинок з місця в кар'єр. Вже на перших хвилинах швидка контратака гощанців могла закінчуватися результативно, проте Олег Буркалець, який володів м'ячем в цьому моменті, обрав не найкращий варіант продовження комбінації, віддавши пас ліворуч, тоді як напрошувалася передача на протилежний фланг, де ніким не прикритий Юрій Гриценко міг виходити тет-а-тет з голкіпером суперника.

Щоправда, гощанці після цього забили досить швидко. Вадим Васильєв подав зліва кутовий на ближню штангу, де найспритнішим виявився Олександр Дмитрук, який головою переправив шкіряну кулю у сітку воріт "Случа".

Господарі явно були не готові до подібних жвавих дій гравців ФК "Гоща-АМАКО" і за такої певної розгубленості "синіх" гості провели наступну атаку, яка теж повинна була закінчуватися результативно. Олег Буркалець вийшов на рандеву із голкіпером "Случа", але переграти останнього йому не вдалося - удар низом в дальній кут виявися несильним і страж воріт зумів ліквідувати загрозу їх взяття.

А подвоїти рахунок у матчі судилося все тому ж Дмитруку. Чергова поява опорного півзахисника гощанців у карному майданчика суперника виявилася вкрай доречною. Віталій Богданов з ауту сильно вкинув м'яч у штрафну зону "Случа", Юрій Гриценко в боротьбі головою переправив сферу далі вздовж воріт, а завершальний удар виконав Дмитрук, котрий з близької дистанції "розстріляв" верхній дальній кут воріт господарів.

Місцева команда "прокинулися" ближче до закінчення першого тайму, проте провести акцентовану атаку їм все ніяк не вдавалося. Хоча й за такого розвитку подій вони мали шанс скоротити відставання у рахунку. Штрафний удар метрів за тридцять до воріт Олексія Дем'янця закінчився потраплянням м'яча у поперечину воріт ФК "Гоща-АМАКО". Натомість, гості не полишали надій збільшити свій гольовий доробок, але в кількох моментах поруч із воротами березнівчан їх гравцям атаки не вистачало точності, а одного разу оборонці "Случа" винесли м'яч прямо з лінії воріт.

По перерві Володимир Новак вирішив інтенсифікувати дії своєї команди в середній лінії, випустивши з перших хвилин другого тайму відразу двох хавбеків - Петра Шелеста і Василя Лавренюка. Саме останній відзначив власну появу на полі швидким голом, коли змістився з лівого флангу і сильно низом пробив у дальній кут воріт господарів.

Рахунок 3:0 дозволяв гощанцями спокійно догравати звітну зустріч, тим більше, що суперник до цього перед ними завдань особливої складності не ставив. Про перевагу гостей на полі може свідчити хоча б той факт, що місцеві уболівальники проводжали власну команду на перерву незадоволеним свистом, а під час гри намагалися вербально стимулювати гравців "Случа" на більш активні дії в атаці. Проте в обороні ФК "Гоща-АМАКО" діяв настільки надійно, що у березнівчан шансів для взяття воріт Дем'янця, практично, не було. Втім, забити гол їм, як не дивно, вдалося, проте "заслуга" в ньому, більшою мірою, лежить на самих гощанцях. Сергій Літвинчук, Андрій Жук та воротар вирішили потримати м'яч позаду, але це все закінчилося банальною його втратою у карній зоні, невдалою спробою Дем'янця завадити нападнику господарів пробити по незахищеним воротам, "гірчичником" для кіпера гощанців і одинадцятиметровим у їх ворота, що був чітко реалізований.

В свою чергу, логічнішим у другому таймі був би гол-два саме у ворота "Случа". Раз-по-раз гравці ФК "Гоща-АМАКО" виходили на ударні позиції, але щоразу для чергового взяття воріт суперника не вистачало якоїсь дещиці. Так, Василь Лавренюк з тієї ж позиції, з якої вже забивав, пробив трішки не точніше і м'яч розминувся із боковою стійкою. Кілька ударів Петра Шелеста виявилися точними, але не достатньо сильними і голкіпер суперника зумів їх парирувати. Ще в одному епізоді могли забивати Володимир Хомончак та Анатолій Коломієць, але занадто перемудрили при завершенні атаки.

Впевнена перемога гощанської команди дозволила серйозно зміцнити її позиції в лідируючій групі чемпіонату, а нічия в матчі конкурентів "Маяк" - "Славія" виявилася дуже доречною з огляду на подальшу перспективу турнірної боротьби.