ОДЕК (Оржів) - ФК "Гоща-АМАКО" - 0:1 (0:1)
08.06.2014. 6 тур. Оржів. Стадион "ОДЕК-Україна". 300 глядачів.
Суддя: Павло Кравцов (Рівне) - 5,5.
Гол: Буркалець Олег (Семенюк Іван, Ткачук Володимир), 19 (0:1)
ФК "Гоща-АМАКО": 1.Фокін Микола - 6,5; 14.Дмитрук Олександр - 6; 8.Семенюк Іван - 6,5; 7.Савчук Богдан - 6 (2.Луцюк Дмитро, 46 - 6); 12.Сержанюк Олексій - 6; 7.Наумець Андрій - 7; 13.Ткачук Володимир - 6; 20.Любар Олександр - 6 (15.Єфімчук Сергій, 58 - 6); 5.Хомончак Володимир - 6; 19.Новак Богдан - 6,5; 11.Буркалець Олег (к) - 6,5 (9.Цілюков Роман, 83).
Середній вік: 25,9 року.
Попередження: Федосенко Юрій, 38 - Дмитрук Олександр, 17; Наумець Андрій, 47.

У шостому турі чемпіонату області гра в Оржеві місцевого ОДЕКа проти ФК "Гоща-АМАКО" стала центральною. І, що особливо приємно, гощанці зуміли здобути історичну перемогу - першу в історії протистоянь з багаторазовими чемпіонами в першій лізі. Гравці ФК "Гоща-АМАКО", після невдалих результатів у перших турах - мінімальний програш "Маяку" у Сарнах та "суха" нічия із Кузнецовськом удома - значно покращили собі настрій, феєрично обігравши ФК "Малинськ" у попередньому матчі. Відтак, прибувши до Оржева, гощанці закономірно "плекали надію", як мінімум, не програти. В свою чергу, ОДЕК, маючи "позитивний" досвід очних протистоянь із Гощею, повинен був тримати цьогорічну кубкову гру з ФК "Гоща-АМАКО", коли перемогу вдалося здобути лише після безкомпромісної гри тривалістю 120 хвилин та пробиття серії післяматчевих пенальті.

Відразу ж відзначимо, що сам поєдинок не обманув численних вболівальників, котрі зібралися на трибунах стадіону "ОДЕК-Україна". Гра вийшла бойовою, ніхто не хотів поступатися і головному арбітру матчу Павлу Кравцову довелося прикласти максимум зусиль, аби емоції футболістів залишалися в межах дозволеного правилами гри. Прикметно, що ФК "Гоща-АМАКО", першим вдався до активних атакуючих дій і це ледве не принесло свій результат. Щоправда, вже згадуваний Кравцов не помітив фолу під час зіткнення Олександра Любара із кіпером оржівців Юрієм Кособуцьким в карному майданчику ОДЕКа.

Після цього епізоду ініціатива потихеньку перейшла до господарів і кілька небезпечних атак господарів примусила вже "хапатися за серце" гощанських "фанів", котрі приїхали підтримати свою команду до не такого вже й далекого Оржева.

Саме в ці хвилини долю поєдинку мав вирішувати форвард ОДЕКа Віктор Каращенко, який з "убивчої позиції" примудрився поцілити у бокову стійку воріт Миколи Фокіна.

Як тут не згадати відому та замусолену приказку - "не забиваєш ти, забивають тобі?"

Вона спрацювала майже відразу. Оборона оржівців ще не встигла розібрати опонентів, як захисник гостей Іван Семенюк, після пасу Володимира Ткачука, відважився на постріл із середньої дистанції, м'яч рикошетом від ноги котрогось із гравців ОДЕКа опустився в дальній кут ворожих воріт і Юрій Кособуцький невдало відбив шкіряну кулю прямісінько на ногу капітан ФК "Гоща-АМАКО" Олега Буркальця - 0:1!

Гол капітана гощанців, який напередодні відсвяткував свій тридцятилітній ювілей, примусив оржівців відряджати все більші й більші сили для штурму оборонних редутів суперника. Щоправда, до честі гостей, вони теж не залишалися в боргу і відповідали гострими контратаками.

По перерві характер гри значних змін не зазнав, хоча чим ближче хвилинна стрілка головного арбітра матчу підходила до позначки в 90 хвилин, тим відчайдушними ставали спроби господарів відіграти бодай один м'яч. Але до відверто гольових епізодів, по великому рахунку, справа у гравців ОДЕКа так і не дійшла, тоді як гощанці, при певному везінні, у кількох моментах могли рахунок, навіть, подвоїти - після удару Дмитра Луцюка м'яч ковзнув по боковій стійці, Володимир Ткачук не зумів як слід "прикластися" до шкіряної кулі після виходу по центру воріт суперника, а у Богдана Новака м'яч вибили в останній момент з-під ноги.

Як би там не було, в підсумку ФК "Гоща-АМАКО" здобув важливу виїзну перемогу, яку варто назвати історичною.

Василь ШТУНДЕР, спеціально для "Рідний Край"