сайт футбольного клубу ГОЩА-АМАКО


Гоща в обласному футболі: підсумки першого кола

"Рідний край", 18 липня 2009 року

Гоща в обласному футболі: підсумки першого кола П'ятого липня у Рівному ФК "Гоща-АМАКО" (дорослий і юнацький склад) закінчив перше коло чемпіонату області (першій лізі), здобувши перемогу 3:1 над місцевим "Хіміком" (юнаки поступилися 1:2). Два дні потому фарм-клуб ФК "Гоща" провів свій останній поєдинок першого кола в другій лізі, перемігши у виїзному матчі "Фіалку" із Зорі 4:2. Пауза між колами триватиме до 16 серпня, коли у дванадцятому турі гощанці поїдуть, знову ж таки, до обласного центру на гру із "Верес-2-Штурмом". Щодо другої ліги, то тут ігри відновляться на день раніше, але ФК "Гоща" свій перший поєдинок проведе тільки 26-ого числа останнього літнього місяця, зігравши на виїзді із костопільським "Горизонтом". І хоча в першій лізі ще залишається не зіграним один поєдинок (на момент підготовки матеріалу таких було два, але на час виходу газети "Верес-2-Штурм" проведе вже одну з двох пропущених ігор), проте для повпердів Гощі у обласних футбольних лігах можна підбивати проміжні підсумки. Перше коло дебютного сезону в першій обласній лізі ФК "Гоща-АМАКО" завершив на п'ятому місці. Рівно з половини з десяти матчів гощанці виграли, відповідно, рівно половину - програли, до того ж, ні разу не розписавши мирової із суперником. У цих десяти іграх чемпіонату в складі першої гощанської команди на поле виходили 22 футболісти, однак всі десять матчів провели тільки троє гравців - півзахисники Іван Гайдук (910 хвилин) і Володимир Ткачук (865 хвилин) та нападаючий Олег Буркалець (800 хвилин), більше вісімсот хвилин, щоправда, у дев'яти іграх, на рахунку захисників Олексія Сержанюка (820 хвилин) та Анатолія Коломійця (817 хвилин). Найбільш досвідченим гравцем, який грав за ФК "Гоща-АМАКО" став Володимир Новак (46,1 року), наймолодшим - Іван Гайдук (17,4 року). Особливістю поточного виступу гощанської команди крім відсутності нічийних результатів, що було характерно і для минулорічних ігор в другій лізі, стала кількість забитих-пропущених голів у іграх за її участю - в середньому 3,8 м'яча (найвищий показник серед усіх команд першої ліги). За кількістю забитих голів ФК "Гоща-АМАКО" посідає друге місце у чемпіонаті, проводячи в середньому за матч два м'ячі. Втім, поруч із високою результативністю гощанців, варто відзначити і високу "пропускну" спроможність оборони команди - більше спромоглися пропустити тільки чотири останні команди чемпіонату. До того, ж здається, ФК "Гоща-АМАКО" починає міняти свій статус "домашньої" команди - якщо в минулому сезоні гощанці здобули максимум очок в рідних стінах, тоді як на виїзді цей показник лише трішки перевищив 36 відсотків, то у першій половині чемпіонату 2009 вдома було набрано тільки 60% очок, тоді як на виїзді - 40%. А якщо враховувати матчі на Кубок області, то взагалі спостерігається повний паритет - ФК "Гоща-АМАКО" 50% залікових пунктів додав до свого загального доробку в гостях, і стільки ж - у рідних стінах.
Юрій Буркалець, керуючий справами районної ради Юрій Буркалець, керуючий справами районної ради: Сьогодні Гощанський район, наряду з Рівненським є єдиним в Рівненській області, які утримують три і більше футбольних команд в першості та чемпіонаті. Це дуже складна ноша. Підсумок першого кола свідчить про правильність вибраного шляху. Зусиллями районної влади та компанії "АМАКО-Україна" вдалося налагодити організаційну та фінансову систему функціонування футбольних команд. А виступи ФК"Гоща" в другій лізі стануть своєрідним "містком" обдарованих гощанців між юнацькою та головною командами. До речі, після нетривалої перерви, ФК "Гоща" знову очолив Микола Мельничук, який замінив на тренерському містку Олександра Гайдука. Залишаються на своїх місцях Володимир Новак та Сергій Приходько.
Володимир Новак, головний тренер ФК Гоща-АМАКО Володимир Новак, головний тренер ФК "Гоща-АМАКО": Виступ команди в першому колі, зважаючи на те, що вона дебютант змагань, можна вважати вдалим. Граючи з колективами, рівними за класом, ми змогли отримати належний результат, але якщо говорити про ігри із грандами обласного футболу, тобто такими, що останні п'ять - шість років задають тон в рівненському футболі, то ФК "Гоща-АМАКО" поки ще не готовий протистояти їм належним чином. Перед початком сезону ставилося завдання потрапити в "п'ятірку", зараз ми п'яті. Тобто можна вважати виступ у першому колі задовільним. В цілому не вдалася тільки одна гра - в Кузнецовську. А якщо згадувати решту матчів… В матчі зі "Славією", в якому ми нічим не поступалися супернику, не змогли, навіть, "зачепитися" за нічию тільки через помилку суддів, у грі з Березним "по грі" ми також не виглядали гірше, але програли. Тобто, як я і казав раніше, провалили тільки один матч. Щодо підготовки до другого кола, то однозначно, що в команді відбудуться кадрові зміни - Федіна повертається в Кузнецовськ, навряд чи буде грати за команду воротар Бабкін. Але з'являться нові люди "зі сторони". Якщо взяти ту ж саму турнірну таблицю - двадцять забитих і вісімнадцять пропущених. Друге місце з кінця по пропущеним, отже, обов'язково потрібно зміцнювати задню лінію. Конкретні прізвища я ще поки не можу назвати, але вони точно будуть.
Сергій Приходько, президент ФК Гоща Сергій Приходько, президент ФК "Гоща": Задачу-максимум - потрапити в першу п'ятірку за підсумками чемпіонату - перша команда в першому колі виконала. Це можна вважати успіхом, тим більше, що команда була створена тільки три роки тому. Ввійшовши в когорту найсильніших футбольних колективів області, ФК "Гоща-АМАКО" посідає таке високе місце, яке до цього ні одному з дебютантів не підкорялося. Щодо другого кола - то нижче п'ятого ми не повинні опуститися, оскільки вже побачили загальний клас команд першої ліги і можемо робити певні висновки. Тим більше, що в міжсезонні ми повинні підсилюватися, шукати більш кваліфікованіших виконавців на певні позиції, щоб показати результат не гірший від першого кола. Перед початком сезону ми вагалися, які завдання ставити перед гравцями, адже не знали загальний рівень першої ліги. Тепер ми його знаємо, тому повинні входити в "п'ятірку" в будь-якому випадку, а отже будемо старатися. Щодо фарм-клубу, існування якого в останній час було під питанням, то команда повинна існувати, гощанська футбольна громадськість зацікавлена в його наявності. Фінансова сторона цього питання, здається, вже розглянута із позитивними наслідками. Кошти будуть, хоча існує одна умова - грають тільки наші, місцеві хлопці. Ще чотирьох чоловік можна буде брати з першої команди, до того ж будемо "розбавляти" дорослий склад юнаками. Фарм-клуб, згідно регламенту змагань, на підвищення у класі не може претендувати, але у першій п'ятірці ми повинні бути. Проте головна увага, звичайно, й надалі приділятиметься першій команді, на це виділяються відповідні кошти, на порядок вищі, ніж на утримання другої. І це не тільки стосується фінансування харчування гравців, але й на забезпечення суддівства, виїздів, та й сам заявочний внесок.
Микола Мельничук, тренер юнаків ФК Гоща-АМАКО Микола Мельничук, тренер юнаків ФК "Гоща-АМАКО": Якщо враховувати те, що в минулому році гощанська команда не грала в чемпіонаті серед юнаків, а цілий рік "просиділа" , то загалом виступ юнаків можна оцінити словом "непогано". Навіть, якщо брати конкретні результати, то ми не забили такі м'ячі, які повинні були б і які принесли б ще кілька таких потрібних очок. Та й варто зважати на те, що функціонально не всі гравці були готові до цієї першості (діти, фактично, цілий рік не грали на такому рівні). Тому виступ взагалі можна оцінювати позитивно. Когось виділяти з гравців важко. Це не дорослі, це діти. Якщо когось одного виділиш, то когось іншого образиш. Кістяк команди складають гравці 92-ого року - Буркалець, Дмитрієнко, Ковтунович, Швабський, Коробчук, Гапончук Іван, Білик. Щодо підсилення першої команди, а за регламентом змагань в першій і другій лігах обов'язково на полі повинен перебувати гравець 1991 року народження, то з цим дуже важко. Цей вік, фактично, в мене відсутній, є три-чотири гравці, але їх рівень - і функціональної, і техніко-тактичної майстерності - такий, що не дозволяє їм грати на рівні першої дорослої ліги області.

Василь ШТУНДЕР, спеціально для газети "Рідний Край"

футбольний клуб „ГОЩА-АМАКО” © 2009
відповідальний за сторінку - Василь ШТУНДЕР

При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на «www.fchoscha.inf.ua» ОБОВ'ЯЗКОВЕ! Для друкованих видань посилання на «www.fchoscha.inf.ua» ОБОВ'ЯЗКОВЕ!