сайт футбольного клубу ГОЩА-АМАКО


ЧАС КЛЮЧОВИХ ПОЄДИНКІВ

"Рідний Край", 9 жовтня 2010 року

До закінчення сезону 2010 року в футбольному чемпіонаті командам залишилося провести всього по декілька матчів. Ціна перемоги чи поразки в кожному з них надзвичайно висока. Зокрема, на ФК "Гоща-АМАКО" вже найближчої неділі чекає, можливо, ключова гра другого кола із сарненським "Маяком", який, разом із рівненською "Славією", є безпосереднім конкурентом гощанців у боротьбі за бронзові нагороди першої ліги Рівненської області.

Хоча, якщо оцінювати підсумкове турнірне становище гощанської команди, то можна сміливо стверджувати, що воно вже буде, як мінімум, не гіршим від того, яке виявилося після закінчення попереднього чемпіонату. Втім, краще - ворог хорошого. І тому не потрібно ставати ясновидцем, щоб бути впевненим - ФК "Гоща-АМАКО" боротиметься до останнього туру за якнайвищу сходинку в "турнірці", оскільки така вже психологія команди та її керівництва. Команди, яка з'явилася на футбольній мапі області тільки кілька років тому.

Як створювався футбольний клуб "Гоща-АМАКО", які етапи він пройшов у своїх становленні та розвитку, які перспективи на нього очікують - на всі ці питання в інтерв'ю Юрія Віталійовича Буркальця, людини, без якого футбольного клубу першої ліги в Гощі просто б не існувало.

Юрій Віталійович, як, все ж таки, починалася історія теперішнього ФК "Гоща-АМАКО"? На скільки успішним виявилися перші кроки гощанського футбольного колективу на зелених полях області?

Нинішня команда "Гоща-АМАКО" розпочала свою діяльність влітку 2006 року, стартувавши в обласному чемпіонаті спорттовариства "Колос" і називалася тоді ще футбольний клуб "Гоща". Чемпіонат ФСТ "Колос" - це своєрідна третя ліга обласного футболу на Рівненщині. Старт виявися вдалим - перше місце в чемпіонаті. Саме тоді зусиллями голови районної ради Степана Гречича та всього депутатського корпусу вдалося дати "путівку до життя" новій гощанській футбольній дружині.

До того ж, в тому ж таки 2007 році (це було якраз в суботу перед Пасхою) я зустрічався із генеральним директором компанії "АМАКО-Україна" Віталієм Скоциком та його братом, директором Гощанської гімназії Валерієм Скоциком. На цьому рандеву була досягнута домовленість про фінансову підтримку гощанського клубу вищезгаданою міжнародною компанією. Так, із квітня 2007 року розпочалася офіційна історія футбольного клубу "Гоща-АМАКО".

Юрій Віталійович Буркалець

Звичайно, на протязі всіх цих років були не тільки гучні перемоги, але й і прикрі поразки. Не все було гладенько, як того б хотілося. Якщо вигравали - не вщухали аплодисменти і здравиці, а програвали - деякі із так званих "вболівальників" стверджували, що все не так: не той тренер, не той гравець, не той Буркалець… Такий вже спорт, такий вже футбол - до слави бажають бути причетними всі, а провину за поразки воліють звалити на спину іншим.

Гоща - невеличке містечко. З невеликими людськими і фінансовими ресурсами. Коли прийшла думка, що для досягнення серйозних результатів потрібно шукати посилення для команди і поза межами району?

Футбольний сезон 2007 року у другій лізі області розпочався із прикрої поразки у грі з командою "Олімп" (Сарни) із рахунком 2:5. Після цього ми зрозуміли, що без "легіонерів" нам не обійтися. Зокрема, в команду на позицію останнього захисника прийшов один з найкращих професійних гравців рівненського футболу, нинішній головний тренер ФК "Гоща-АМАКО" Володимир Новак.

У 2008-му році ФК "АМАКО-Гоща" посів третє місце в другій лізі області, наступного року - вже перше місце. На Вашу думку, так і має бути, команда повинна постійно прогресувати?

Звичайно, що так. У 2009 році ми вже, вигравши другу лігу, стартували у першій лізі чемпіонату області. Адже кожного року ми рухаємося тільки по висхідній лінії.

Серйозний результат у футболі неможливо досягнути без злагодженої роботи всієї інфраструктури футбольного клубу - гравців, тренерів, адміністрації. Зокрема, зараз всі футбольні вболівальники України разюче відчувають різницю від результатів тренерської роботи Луческу та Газаєва. Як у цій царині складаються справи у ФК "Гоща-АМАКО"?

Вже другий рік біля керма команди легенда рівненського футболу Володимир Новак, людина професійна та порядна. Володимир Петрович ріс як тренер разом із командою. Не все з першого разу вдавалося. Були помилки, були програні матчі із розгромними рахунками з різницею у п'ять м'ячів для "Ізотопа" та "ОДЕКа". І хоча після цього часто лунали пропозиції "розібратися" із наставником, але тренер вистояв, вистояла і команда.

З Миколою Івановичем Мельничуком, тренером юнаків та другим тренером головної команди, мене пов'язують давні і дружні відносини. Хоч він і гарячий, але завжди справедливий і чесний, професіонал, якого рідко знайдеш. Іванович виховав сотні талановитих футболістів, давши їм не тільки техніку і тактику, а й людські чесноти.

Дуже важливе і відповідальне місце у структурі ФК "Гоща-АМАКО" займає президент клубу "Гоща" Сергій Приходько. В недалекому минулому один із кращих голкіперів області, він впевнено та професійно керує футбольним господарством.

Всемірно сприяє діяльності команди завідуючий відділом фізичної культури і спорту райдержадміністрації Ігор Вознюк.

Популяризації ФК "Гоща-АМАКО" на теренах області та й України сприяє і наш власний інтернет-ресурс - веб-сайт www.fchoscha.inf.ua, на якому футбольні гурмани можуть познайомитися із історією та досягненнями клубу, складом команди, найсвіжішими результатами футбольних змагань області тощо. Подібним інформаційним ресурсом в нашому регіоні володіє, хіба що, тільки "старожил" першої ліги кузнецовський "Ізотоп"

Без уболівальників футбольні баталії втратили б левову частку своєї емоційності та гостроти. Чим можна виокремити саме гощанську футбольну аудиторію?

Окремі слова вдячності гощанській футбольній "торсиді". Це непроста справа - і в радості, і в печалі бути разом з командою. І, повірте, таке добре і приємне слово "Молодці!", яке лине з домашніх трибун, завжди знаходить вдячний відгук у серцях наших футболістів.

ФК Гоща-АМАКО перед черговою грою чемпіонату 2010

А нашого "суперфана" Миколу Гуменюка вже як доброго знайомого зустрічають всі стадіони області, на яких грають гощанці. Про його коронний вислів "Суддя -время!" за 30 хвилин до закінчення матчу вже ходять цілі легенди.

Не за горами закінчення поточного футбольного сезону, час готуватися до спортивних баталій наступного року?

Сьогодні ще рано говорити про новий футбольний сезон. Але у попередніх розмовах із керівництвом району, президентом "АМАКО" Віталієм Скоциком досягнуто гарантій участі футбольного клубу із Гощі і в наступному чемпіонаті області сезону 2011 року.

Футбол, як життя - без поразок не буває перемог. Який з програшів для Вас найболючіший? Яка перемога згадується найчастіше?

Найприкріша поразка, як на мене, це перша півфінальна гра кубка області 2010 з оржівським "ОДЕКом", яка закінчилася з рахунком 2:7. Саме тоді я побачив на власні очі, як з допомогою суддів поразку можна зробити розгромною. А щодо виграшів... Всі вони запамя'талися. Але на особливому місці стоїть перемога в першому колі над чемпіоном області рівненською "Славією".

Яку оцінку Ви б поставили стану справ у команді сьогодні? Чи можна, в цілому, вважати діяльність ФК "Гоща-АМАКО" успішною?

Чи задоволений я нинішнім становищем команди в чемпіонаті? Так. Подивіться на турнірну таблицю і ви самі в цьому переконаєтеся.

Отже, в жовтні на футбольний клуб "Гоща-АМАКО" у останніх матчах чемпіонату, як і на Україну під час чергових місцевих виборів чекають серйозні випробування "на міцність". Хочеться сподіватися, що після всіх спортивних і політичних пертурбацій ми всі залишимося у виграші. Хоча, щодо мене особисто, то чомусь більше віриться у досягнення саме футбольного результату.

Василь ШТУНДЕР, спеціально для газети "Рідний Край"

футбольний клуб „ГОЩА-АМАКО‛ © 2009
розробка і наповнення - Василь ШТУНДЕР,
e-mail - mozhem@ukr.net,skype - azir014, ICQ - 497-798-557

При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на «www.fchoscha.inf.ua» ОБОВ'ЯЗКОВЕ! Для друкованих видань посилання на «www.fchoscha.inf.ua» ОБОВ'ЯЗКОВЕ!

замов КРЕДИТКУ ЕЛЕКТРОННИЙ БАНК