сайт футбольного клубу ГОЩА-АМАКО


ЮРІЙ БУРКАЛЕЦЬ: "ЛЮДЕЙ ОБ'ЄДНУЄ ФУТБОЛ"

"Рідний Край", 21 липня 2012 року

Минулої неділі фінальним матчем Кубка області завершилася перша частина футбольного сезону 2012 на Рівненщині. Про стан речей у футбольному господарстві району на цьому проміжному фініші люб'язно погодився розповісти Буркалець Юрій Віталійович - член виконкому Гощанської районної федерації футболу, заступник голови Гощанської районної ради. До речі, у кубковому фіналі, який відбувся у місті Березне 15 липня, перемогу в серії післяматчевих пенальті здобула рівненська "Славія", яка до цього "перейшла" кубкову дорогу для ФК "Гоща-АМАКО" , у драматичній домашній грі мінімально перемігши гощанців.

- Юрій Віталійович, як взагалі на загальнообласному футбольному тлі виглядає наш район сьогодні?

За останні п'ять років футбол в Гощанському районі розвивається прискореними темпами. За даними рівненської обласної федерацї футболу Гощанський та Рівненський райони лідирують у загальнообласному футбольному рейтингу.

- На скільки повноцінним є представництво Гощанського краю в обласних змаганнях?

У 2012-ому році вперше за футбольну історію району в чемпіонаті Рівненської області грають два наших представники - ФК "Гоща-АМАКО" та "Сокіл" (Садове), ще дві команди - "Калина" (Бугрин) та "Сокіл-2" (Садове) - гідно виступають у першості області.

- Як на сьогодні можна оцінити результат виступу районних команд?

Якщо підводити підсумок першого кола чемпіонату, то можна впевнено констатувати, що і "АМАКО", і "Сокіл" йдуть за "призовим" графіком. Третє-четверте місце "Калини" засвідчує, що футбол у Бугрині на серйозному рахунку. Бугринцям вдалося розумно поєднати молодість і запал своїх земляків із добротною грою "легіонерів".

- В чому може полягати секрет подібного успіху?

Організація і забезпечення функціонування футбольних команд - це складний як організаційний, так і фінансвоий процес. Без людей, котрі є фанатами цієї великої гри, є її меценатами неможливо утримувати так високо підняту планку. Варто врахувати, що такі потужні райони Рівненщини, як Здолбунівський, Костопільский, Сарненський у цій справі опинилися далеко позаду.

- Переконлива гра представника райцентру в обласних змаганнях пов'язана з конкретними прізвищами?

З 2007 року опікується командою "Гоща-АМАКО" Віталій Скоцик, голова наглядової ради групи компаній "АМАКО". Разом з президентом Скоциком команда пройшла тернистий шлях від дебютанта третьої ліги обласного футболу до одного із лідерів елітного футбольного дивізіону Рівненщини. Сьогодні футбльний бренд "АМАКО" є еталоном порядності, чесності та професійності на теренах області.

- Як зарекомендував у своєму дебютному сезоні новачок першої ліги області з Садового?

Впевнену ходу "АМАКО" у цьому сезоні підтримав "Сокіл". Садове чи не єдине село в Україні, яка сьогодні утримує відразу три футбольні команди, дві з котрих виступають у чемпіонаті та першості області. Уродженець Садового, а нині мешканець столиці Іван Іванов, він же президент "Сокола", ділом доводить, що є справжні партіоти своєї малої Батьківщини, надаючи організаційну та іншу підтримку командам із Садового.

- Ще одні дебютанти - бугринці. Як можна оцінити досягнутий ними результат?

Для новачка першості області - "Калини" із Бугрина - старт сезону виявися провальним. Але останні п'ять поспіль виграних матчів вивели бугринців у трійку лідерів. І тут знову ж таки не обійшлося без любові до малої Батьківщини. Президент клубу Олег Кравчук - виходець із Бугрина - і разом із друзями опікується непростим футбольним господарством "Калини".

- Президенти футбольних клубів - це стратеги. Але є люди, які займаються тактикою на місцях, хто вони?

Президенти вирішують багато, але не все. Вже не перший рік я тісно співпрацюю та, по мірі можливості, допомагаю тренерам вищезгадуваних команд - Володимиру Новаку, Олександру Гайдуку, Василю Костюку. Вони є тією рушійною силою, яка кує перемоги і яка одночасно є об'єктом різкої критики, коли команди зазнають невдач. Як говорить тренер ФК "Гоща-АМАКО" Володимир Новак, легенда рівненського футболу, що набагато легше було грати у "великий футбол", ніж стояти і хвилюватися за свою команду біля бічної лінії. Така вже тренерська доля...

- Повноцінне функціонування футбольних клубів неможливе без постійного притоку "свіжої крові" у вигляді юних футболістів. Як з цим справи у ФК "Гоща-АМАКО"?

Практично, вже три десятиліття працює із дітьми та юнаками "тренер від Бога" Микола Іванович Мельничук. Він виховав не одне покоління класних футболістів, а сьогодні тренерує юнацький склад ФК "Гоща-АМАКО". З року в рік його команда потрапляє у п'ятірку кращих колективів області. Сьогодні честь району захищають юні представники із Гощі, Симонова, Курозван, Горбакова, Бугрина.

- 26 серпня стартує друге коло в першій лізі, які завдання і цілі будуть поставлені чи вже поставлені перед ФК "Гоща-АМАКО"?

Якщо говорити про цілі і завдання головної команди району - це, безумовно, одне із призових місць. До початку другого кола чемпіонату ФК "Гоща-АМАКО" планує підсилитися двома-трьома гравцями середньої лінії. Щодо кадрових втрат, то клуб дав добро на перехід півзахисника Віталія Богданова в команду другої ліги чемпіонату України ФК "Тернопіль" (свій дебютний поєдинок у вітчизняній другій лізі вихованець Гощанщини провів 14 липня проти черкаського "Славутича" - В. Ш).

- На скільки розвинутий футбол на низовому рівні? Кілька слів про районні змагання.

Якщо говорити про районні змагання із футболу, то вони одні з найсильніших в області. Маємо дві ліги і безкомпромісну боротьбу в кожному матчі (15 липня відбулися півфінальні матчі Кубка району 2012, які визначили учасників фінального кубкового поєдинку, якими стали ФК "Курозвани" та "Прогрес-Воловікова" із Горбакова - В. Ш. ) Професійно і компетентно організовують цю справу начальник відділу фізичної культури і спорту Гощанської райдержадміністрації Ігор Вознюк, директор Гощанської ДЮСШ Вячеслав Гапончук, голова Гощанської районної федерації футболу Олег Романчук.

- Хто є основним рушієм масового футболу на місцях?

Головними організаторами та популяризаторами футболу на місцях є голови та депутати сільських рад, місцеві керівники та й просто ентузіасти спорту №1. У Бугрині це Сергій Пилипчук, Володимир Процюк, Степан Сондак. У Бабині - Олег Гречич. В Горбакові - Володимир Матвієвич, Андрій Свириденков. У Курозванах - Іван Кравчук, Федір Андрушенко. В Малинівці - Сергій та Олена Пивоварчуки. В Посягві - Іван Гавлитюк, Василь Бояр. У Рясниках - Василь Козак, Петро Зубкевич. В Русивлі - Сергій Панасюк. У Садовому - Валерій Вертелецький, Василь Кубай, Микола Любчик. У Симонові - батько та син Миколи Лук'янці, Ростислав Жовнір. У Синьові - Юрій Демчук, Володимир Наумчук. У Тучині - Володимир Кирильчук. У Федорівці - Юрій Радчук, Микола Шолодько. У Воскодавах - Сергій Шакура, Ольга Ющук. І це далеко не повний список всіх організаторів нашої районної "футбольної кухні".

- За відвідуванністю футбольних матчів ФК "Гоща-АМАКО" також є одним із лідерів чемпіонату, хоча за чисельністю населення смт Гоща далеко не перший районний центр...

Футбол в районі підтримує багатотисяна армія вболівальників, фанатів футболу.

І в негоду, і в погоду вони завжди на стадіоні, з нетерпінням чекають початку кожного матчу, переживають і радіють за свою команду. Це Євген Кукурдза, Микола Чучман, Петро Головайчук, Петро Оводюк, Олександр Муляр, Петро Гуменюк, Петро Бартманський, Микола Дмитрієнко, Іван Козелець, Василь Козловський, Богдан Помаранський, Станіслав Загурський, Леонтій Супрунець, Микола Матулкін, Валентин Чепель, Микола Литвинюк та багато інших. А особлива вдячність футболістів за дієву підтримку Миколі Гуменюку.

Людей різних соціального статусу, віку, професій об'єднує його величність футбол.

Як вже згадувалися вище, чемпіонат та першість області взяли паузу до кінця серпня. Змагання у першій лізі розпочнуться 26 серпня, у другій лізі - 25 серпня. Районні перша і друга ліга стартуєть дещо раніше, а саме 5 серпня.

Василь ШТУНДЕР, спеціально для газети "Рідний Край"

футбольний клуб „ГОЩА-АМАКО‛ © 2012
розробка і наповнення - Василь ШТУНДЕР,
e-mail - mozhem@ukr.net,skype - azir014, ICQ - 497-798-557

При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на «www.fchoscha.inf.ua» ОБОВ'ЯЗКОВЕ! Для друкованих видань посилання на «www.fchoscha.inf.ua» ОБОВ'ЯЗКОВЕ!

замов КРЕДИТКУ ЕЛЕКТРОННИЙ БАНК